آیت‌الله جنتی با تاکید بر خط قرمز بودن فتنه۸۸

عده‌ای که جرات نداشتند سر بلند کنند مجدداً امیدوار شده‌اند

دبیر شورای نگهبان گفت: متأسفانه عده‌ای که در مسیر و صراط امام خمینی(ره) نبودند و با برخورد مردم جرأت نداشتند سر بلند کنند، مجدداً ‌امیدوار شده‌اند با اشغال مصادر و مناصب به جای خدمت به ملت، فرصت‌ها و منابع ملی را به بازی بگیرند.

به گزارش خبرگزاری بسیج، به نقل از اداره کل روابط‌عمومی شورای نگهبان، آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان که در همایش مسئولان دفاتر نظارت و بازرسی انتخابات استان‌ها سخن می‌گفت، ضمن تبریک سالروز مباهله پیامبر(ص) با مسیحیان نجران و نزول سوره دهر و با گرامیداشت حلول ماه محرم گفت: حقانیت اسلام و مکتب اهل‌بیت(ع) برای کسانی که چشم بصیرت دارند، همیشه روشن است.

وی با تشریح فرازهایی از خطبه 155 نهج‌البلاغه که به شگفتی‌های خلقت اشاره دارد، افزود: امیرمومنان(ع) در این خطبه با اشاره به یکی از پدیده‌های آفرینش، انسان را به عبرت گرفتن و خضوع در برابر خداوند متعال فرا می‌خواند.

دبیر شورای نگهبان تصریح کرد: انسان گاه این شگفتی‌های خلقت را در نفس خود و مظاهر طبیعت می‌بیند، اما قلبش به نور الهی باز نمی‌شود.

آیت‌الله جنتی اظهار داشت: برخی انسان‌ها، حتی گاه با مشاهده معجزاتی مانند نسوختن حضرت ابراهیم(ع) در آتش یا زنده شدن مرده به اذن خداوند متعال و توسط حضرت عیسی(ع) ایمان نمی‌آورند. عجیب است که مسیحیان نجران، هم به حقانیت حضرت ختمی مرتبت(ص) پی می‌برند و به همین دلیل از مباهله امتناع می‌کنند اما باز هم به حضرت ایمان نمی‌آورند.

وی با تشریح وضعیت ناگوار بلاد اسلامی به‌خصوص حرمت‌شکنی‌های عناصر داعش علیه کودکان و نوامیس مسلمین، مساجد، اماکن مقدسه و مزارات افزود: شاید چنین وضعیتی در تاریخ بی‌سابقه یا کم‌سابقه باشد که یک جریانی به اسم اسلام همه مظاهر اسلامی را در معرض نابودی قرار دهد.

دبیر شورای نگهبان افزود: آمریکا، کشورهای غربی و رژیم صهیونیستی از جریان‌های تکفیری حمایت می‌کنند و همزمان به نام مبارزه با داعش ائتلاف تشکیل می‌دهند تا ثروت و سرمایه‌های ملت سوریه را نابود کنند.

آیت‌الله جنتی ابراز امیدواری کرد، گسترش چنین فسادهای ناگواری، با ظهور حضرت ولی‌عصر(عج) متوقف گردد و با کنده شدن ریشه‌های ظلم، دنیا پر از عدل گردد.

وی در ادامه با اشاره به مسائل جاری کشور گفت: متأسفانه عده‌ای که در مسیر و صراط امام خمینی(ره) نبودند و با برخورد مردم جرأت نداشتند سر بلند کنند، مجدداً ‌امیدوار شده‌اند با اشغال مصادر و مناصب به جای خدمت به ملت، فرصت‌ها و منابع ملی را به بازی بگیرند.

آیت‌الله جنتی با اشاره به رهنمود مقام معظم رهبری درباره «خط قرمز بودن فتنه» تصریح کرد: کسانی‌که حضرت امام (ره) را قبول ندارند و برخوردهای قاطع آن بزرگوار با منافقین و قانون‌شکنان را نمی‌پسندند و از هر فرصتی برای فتنه‌انگیزی و ضربه زدن به نظام اسلامی دریغ نمی‌کنند، واضح است که اگر بر سر کار بیایند نیروهای مخلص، صادق و مومن را منزوی می‌کنند و در خدمت مردم نخواهند بود.

وی یادآور شد: نیروهای سیاسی در دو خط فکری هستند. گروهی که به تفکر اسلام ناب، راه امام خمینی(ره) ولایت‌فقیه و انقلاب اسلامی قائل هستند و گروهی از «متحجران» که نوعی «اسلام آمریکائی» را قبول دارند و با تمسک به بخشی از اسلام و توسل به بخشی از قوانین اسلامی، موجب بدبینی اقشار کم‌اطلاع از اسلام می‌شوند.

دبیر شورای نگهبان با تأکید بر اینکه خط تحجر و اسلام آمریکائی، فعلاً برای نظام اسلامی خطر جدی ندارد، افزود: البته باید تهدید آنها برای آینده را جدی گرفت. بنابراین جامعه باید با بصیرت، راه و روش آنان را بشناسد و با آنها برخورد کند.

وی در پایان اتکا به خداوند متعال و اقدام در چهارچوب قانون و انجام وظایف با دقت و هوشیاری را موجب برگزاری انتخاباتی مطلوب برای جامعه اسلامی عنوان کرد.

/ 1 نظر / 15 بازدید